Masz problemy z nauką? Weź udział w badaniach!
Celem badania jest analiza funkcjonowania poznawczego i psychologicznego studentów oraz doktorantów w kontekście problematycznego uczenia się. Projekt obejmuje dwa etapy – formularz online oraz badanie stacjonarne – jednak już sam udział w pierwszym etapie (ankieta online) stanowi cenny wkład. Badania prowadzi mgr Aleksandra Buźniak z Instytutu Psychologii UG pod opieką profesorów Michała Harciarka i Pawła Atroszko.
Badanie uzyskało zgodę Komisji Etyki Uniwersytetu Gdańskiego. Uczestnicy, którzy zdecydują się także na udział w etapie stacjonarnym (badanie funkcji poznawczych), mogą wziąć udział w losowaniu kart podarunkowych do Empiku.
Na czym polega badanie?
Badanie ma formę kwestionariusza online i polega na wypełnieniu zestawu pytań dotyczących Twojego funkcjonowania psychospołecznego, osobowości oraz kilku pytań socjodemograficznych. Udział w badaniu zajmie około 20-25 minut. Dodatkowo, na końcu badania jest możliwość zapisania się na drugą część badania (stacjonarną w Gdańsku), podczas której będziesz mógł sprawdzić swoje funkcjonowanie poznawcze. Osoby, które wezmą udział w obu częściach mogą wziąć udział w losowaniu jednej z pięciu kart podarunkowych do EMPIK (50 PLN).
Kto może wziąć udział?
W badaniu mogą uczestniczyć wyłącznie osoby, które są aktualnie studentami i/lub doktorantami na polskich uczelniach wyższych oraz posługują się biegle językiem polskim.
Czy udział w badaniu wiąże się z ryzykiem?
Badanie nie wiąże się z istotnym ryzykiem a udział w nim jest całkowicie dobrowolny. Podczas badania pojawić się może jedynie lekkie zmęczenie związane z wypełnianiem kwestionariuszy. W każdej chwili możesz jednak zrobić przerwę lub przerwać badanie, po prostu zamykając stronę przeglądarki bez jakichkolwiek konsekwencji. Badanie uzyskało zgodę Komisji Etyki Uniwersytetu Gdańskiego.
Jakie są korzyści z udziału?
Udział w badaniu może pomóc Ci lepiej zrozumieć własne funkcjonowanie psychospołeczne. Po zakończeniu wypełniania kwestionariusza otrzymasz krótką informację zwrotną na temat swojego funkcjonowania psychologicznego na podstawie Twoich odpowiedzi.